Wycieczka do pałacu w Mosznej - na Opolszczyźnie - była kolejnym wyjazdem uczniów naszej szkoły w ramach projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii. Uczestniczyli w niej uczniowie klas IV, V, VI.

"Zabawa jest nauką , nauka - zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki" - to motto przyświecało pobytowi uczniów w murach pałacu, gdzie począwszy od podziemi (lochów), poprzez pałacowe komnaty, aż po najwyżej umieszczone pokoje przeznaczone dla służby, dzieci poznawały tajniki odnawialnych źródeł energii, zgłębiały style architektury oraz zobaczy ły wnętrze aparatu fotograficznego OBSCURA.

Pałac w Mosznej jest zabytkiem o ponad stuletnich dziejach, dlatego stał się wspaniałym miejscem dla ukazania historii architektury, produkcji i wykorzystania energii elektrycznej przez człowieka, a także wyjaśnienia dzieciom powstania obrazu w aparacie fotograficznym.